Laagrivahetused: laagrivahetuste toimumisajad tuleb laagri korraldajal pakkuda ajavahemikku 01.07- 10.08.2025
Kokku on vaja ette valmistada ja läbi viia neli (4) neljapäevast laagrit, mis tutvustavad harrastuskalapüüki ja sellega seonduvat (vee-elustiku tundmine, kalapüügi seadusandlus, püügivahendid jm), milles osaleb kokku 80 õpilast vanuses 10-17 aastat. Ühes vahetuses osalevad soovitavalt üheealised lapsed.
Laagris on kõige olulisemal kohal spetsialistide juhendamisel, abistamisel ja järelevalve all toimuv igapäevane praktiline kalapüük Võrtsjärvel ja Võrtsjärvega ühenduses olevatel jõgedel (Tänassilma/Väike-Emajõgi, Suur-Emajõgi). Õpitakse püügivahendite rakendamist ja kasutamist, erinevate söötade ja peibutiste kasutamist, räägitakse erinevatest harrastus- ja profipüügi vahenditest. Laagris osalejad õpivad kalastamist nii lihtkäsiõnge, spinningu kui ka põhjaõngega. Õpitakse kalastamist nii paadist kui ka kaldalt. Praktilise kalastuse juhendaja toetab ja suunab oma õpilasi ning seisab hea selle eest, et iga laagris osaleja saaks eduelamuse osaliseks. Praktilise kalastuse juhendaja on laagris aktiivne ning peab kinni kokkulepitud ajakavast (sh saabub püügipäevale õigeaegselt).
Kalastuslaagri iga vahetuse esimesel päeval peab laagri läbiviija laagris osalejatele vähemalt ühe tunni pikkuse loengu veeohutusest ja looduses liikumise reeglitest, säästliku kalanduse põhitõdedest ja kalapüügi seadusandlusest. Laagripäevade jooksul selgitatakse osalejatele läbivalt ka veekogude ökosüsteemide toimimist.
Igapäevaselt korratakse üle veeohutuse põhimõtted. Lisaks kaladele õpitakse lähemalt tundma veeselgrootuid ja veetaimi ning erinevate organismide olulisust ja suhteid veekogudes. Laagris osalejad õpivad tundma ja eristama Eesti magevete olulisemaid kalaliike ning teavad nende eluviise. Õpitakse kasutama kalade määrajat ning mõõtma kalade pikkust eesmärgiga välitida alamõõduliste kalade väljapüüki. Õpitakse püütud kalu elus hoidma. Laagri käigus tutvutakse ka kaluri elukutsega ning käiakse ühel päeval Võrtsjärvel kutselise kaluriga mõrdade sisu kontrollimas ehk “mõrda nõudmas”. Kalurilt ostetakse suured kalad, tegevusjuhendaja õpetab lastele nende puhastamist ning selgitab kala sise- ja välisehituse eripärasid. Pärast puhastamist valmistatakse kaladest üheskoos süüa (soolatakse, küpsetatakse, suitsutatakse vms). Kalade väärindamise õpitubasid viiakse läbi vähemalt kaks korda laagripäevade jooksul ning süüa valmistatakse ka isepüütud kaladest. Soovime, et lapsed õpiksid kalast kui väärtuslikust toiduainest lugu pidama.
Teaduspõhisus ja seosed: laagri tegevused lähtuvad teaduslikust maailmavaatest. Laagris käsitletakse vastavalt teemale ja tegevustele seostatult loodus-, kultuuri-, sotsiaalset ja majanduslikku keskkonda. Kalade ja kalastamise teema haarab ühelt poolt loodust ja selle mitmekesisust ja teiselt poolt elukeskkonda ja selle muutusi ning on seostatud inimeste oluliste tegevustega nagu kalapüük ja kalavarude säilitamine, kalade toiduks tarbimine, meelelahutus ja puhkamine, mis haaravad nii majandus kui ka sotsiaalse, loodus-ja kultuurikeskkonna. Laagri tegevusi kavandades tuleks silmas pidada, et teooria õppimisele järgneks praktiline tegevus ja vaba aja tegevused nagu suplemine, sportimine, mängud, lõkke – ja saunaõhtud ning muud ühistegevused.
Igas laagrivahetuses läbiviidavad tegevused:
Laagris osalejate ööpäevaringseks jälgimiseks võetakse tööle kasvatajad. Igapäevaselt tegeleb lastega vähemalt üks põhi- ja abikasvataja ning vähemalt üks sisutegevusjuhendaja (kalastusjuhendaja vms). Laagris osalevad noored ja kasvatajad majutatakse Võrtsjärve-äärses majutusasutuses (majutus kuni 5-kohalistes tubades, tualeti ja duši kasutamine koridoris), lapsi toitlustatakse neli korda päevas (hommikusöök, lõuna, oode, õhtusöök). Laagris pakutav toit peab olema mitmekülgne, maitsev ja tervislik ning vastama toitumissoovitustele. Laste veoks korraldatakse maismaa- ja veetransport.
Pakkujal peab olema varasem loodusharidusliku tegevuse valdkonna ja ühe koolinoorte laagri läbiviimise kogemus viimase kolme aasta jooksul. Kui pakkujal endal laagri läbiviimise kogemus puudub, tuleb tal oma meeskonda kaasata vähemalt üks isik, kes on koolinoortele laagreid läbi viinud või neis kasvatajana töötanud.
Hinnapakkumus peab sisaldama kasvatajate ja õppetöö juhendajate töötasusid koos kõigi maksudega, õpilaste ja kasvatajate majutust ja toitlustust, sauna- ja lõkkeõhtut, transpordikulusid Võrtsjärve õppekeskuse, majutuskoha ja kalastuskohtade vahel liikumiseks, paatide kulu järvele pääsuks (paadist kalastamiseks), kalastusvahendeid, söötasid ja kõiki muid, siin märkimata laagri läbiviimiseks vajalikke kulusid – sh kalurilt kalade ostmine (vähemalt üks kord iga laagrivahetuse jooksul), lõkkeõhtuks puude hankimine (vähemalt üks kord iga laagrivahetuse jooksul), kaladest toidu valmistamiseks vajalike vahendite hankimine (töövahendid, maitseained, grillsüsi jms). Pakkuja kindlustab ka selle, et lastel oleks väljasõitudel kala püüdes (nt jõe ääres kalastades ajutine varjumisvõimalus pop-up telgi vms varjualuse näol juhuks, kui on väga kuum päikesepaisteline ilm või tugev vihmasadu).
Veesõiduki kulu laagriliste transpordiks Võrtsjärvele (kutselise kaluri elukutsega tutvumisel ja mõrranõudmisel) ei sisaldu hinnapakkumuses (laagrilisi sõidutatakse Võrtsjärve õppekeskuse veesõidukiga), küll aga sisaldab pakkumus kutselise kaluri töötasu.
Eduka pakkumuse valiku aluseks on majanduslikult soodsaim pakkumine, mille hindamiseks kasutatakse järgmisi kriteeriume:
- madalaim maksumus 40 punkti (Madalaima väärtusega pakkumus saab maksimaalse arvu punkte. Teised pakkumused saavad punkte proportsionaalselt vähem ja arvutatakse valemiga: "madalaim väärtus" / "pakkumuse väärtus" * "osakaal)
- laagri sisulise korralduse sobivus sihtgrupile 60 punkti. (Hankija hinnangul sisuliselt sobivaim pakkumus saab maksimaalse arvu punkte. Teised pakkumused saavad punkte proportsionaalselt vähem ja arvutatakse valemiga: "madalaim väärtus" / "pakkumuse väärtus" * "osakaal)
Hinnapakkumusega koos palume esitada järgmised dokumendid:
Hankija kontrollib pakkuja poolt esitatud infot.
Hankelepingu projekt on lisatud käesolevale kutsele. Täiendavate küsimuste korral palun pöörduda e-posti aadressil: heli-anneli.villako@emu.ee. Pakkumused tuleb esitada eelnimetatud aadressil 30. jaanuar 2025 kell 12.00. Laagrisse soovijad registreerib ja laagrivahetused komplekteerib Võrtsjärve õppekeskus.
Hanke eesmärk on leida partner, kes pakuks Eesti Maaülikooli töötajatele vabatahtlikku täiendavat tervisekindlustust.
Palume esitada pakkumine koos tervisekindlustuse tingimustega hiljemalt 05.12.2024 kell 18.00 aadressile veronika.krassavina@emu.ee. Lisainfot saab eelnimetatud aadressilt. Tervisekindlustuse pakkumine peab sisaldama kõiki punktis 6 loetletud kindlustuskaitseid, kuid kindlustusandja võib pakkuda kindlustuskatte sisu ka laiemalt.
TERVISEKINDLUSTUSE ÜLDTINGIMUSED
Kindlustusperiood
01.01.2025–31.12.2025. Eesti Maaülikool jätab endale õiguse kindlustusperioodi pikendamiseks poolte kokkuleppel, kui tingimused ei muutu.
Kindlustuse kehtivuspiirkond
Eesti
Kindlustatavate arv
Ülikooli töötajate koguarv on ca 1 000 töötajat. Tervisekindlustusega liitumine on vabatahtlik. Prognoositav tervisekindlustusega liitujate arv on orienteeruvalt 25-100 töötajat, võttes aluseks hetkel kehtiva tervisekindlustusega liitunud töötajate arvu.
Kindlustatute lisamine
Töötajad saavad kindlustusega liituda üks kord aastas kuni 31. märtsini. Uued töötajad saavad liituda kahe kuu jooksul pärast tööle asumist, kuid mitte hiljem kui kaks kuud enne kindlustusperioodi lõppu. Kindlustusperioodil lisatud uutele töötajatele kehtib kindlustuskaitse täies mahus sõltumata töötaja lisamise ajahetkest ja kindlustussummade vähendamine kindlustusperioodil ei ole lubatud.
Kindlustatud isiku õigused
Kindlustatud isikul on õigus valida teenuse osutaja vastavalt isiklikele eelistustele, kui teenuse osutajal on tegevusluba või kutsetunnistus vastava teenuse osutamiseks.
Kindlustatud isikul peab olema võimalus esitada kõik dokumendid elektrooniliselt (mobiilirakendus, iseteeninduskeskkond).
Tervisekindlustuse teenuse tasu
Ravi- / tervisekindlustuse aastamakse kindlustatud isiku kohta
Makstava tasu suurus on 200 EUR aastas ühe isiku kohta ning sellele ei lisandu täiendavaid tasusid. Pakkumine ei tohi sisaldada käibemaksu, kuivõrd kindlustusteenust käibemaksuga ei maksustata.
Kindlustusmakseid tasutakse 12 kuu jooksul võrdsete osadena. Juhul kui töötaja liitub kindlustusperioodi keskel, siis makstava tasu suurus on proportsionaalselt vähem allesjäänud perioodi kuudega.
Kindlustusmakse tasumine toimub kuumaksetena, vastavalt kindlustusandja esitatud e-arvetele. Kindlustusperioodi jooksul töölepingu lõpetanud töötajate eest makstakse kindlustusmakse jooksva kuu eest ja uuest kalendrikuust lõpetatakse nende tervisekindlustus.
Pakkumuste esitamine ja hindamine
Hankija kontrollib pakkumuste vastavust hanke teates esitatud tingimustele.
Hankijal on õigus küsida pakkujalt esitatud pakkumuse kohta täpsustavaid andmeid ja selgitusi ning pidada pakkujatega läbirääkimisi pakkumuse üle. Iga pakkujaga peetakse läbirääkimisi eraldi, üldjuhul toimuvad läbirääkimised kirjalikult, suulised läbirääkimised protokollitakse.
Pakkumusi hinnatakse neile omistatud väärtuspunktide alusel. Parimaks hinnatakse enim väärtuspunkte saanud pakkumus.
Pakkumuses palume esitada:
tervisekindlustuse tingimused, mis peaks sisaldama punktis 6 toodud kriteeriumeid, kuid kindlustusandja võib pakkuda kindlustuskatte sisu ka laiemalt.
andmed kvalifikatsiooni kohta.
Pakkumusi hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:
Nimetus |
Kirjeldus |
Tüüp / hindamismeetod |
Osakaal |
Üld- ja eriarstiabi, telemeditsiin |
Hüvitislimiidi maksimaalne summa. Sisaldab üld- ja eriarstiabi (nt günekoloog, dermatoloog jne), meditsiiniliselt näidustatud ja arsti suunamisega määratud protseduuride kulu, diagnostikat (nt röntgen, ultraheli, MRT jne). |
Suurim on parim |
10 |
Üld- ja eriarstiabi, telemeditsiin |
Omavastutuse % |
Vähim on parim |
10 |
Taastusravi
|
Hüvitislimiidi maksimaalne summa |
Suurim on parim |
10 |
Taastusravi
|
Omavastutuse % |
Vähim on parim |
10 |
Hambaravi ja -hügieen |
Hüvitislimiidi maksimaalne summa |
Suurim on parim |
10 |
Hambaravi- ja hügieen |
Omavastutuse % |
Vähim on parim |
10 |
Profülaktiline tervisekontroll |
Hüvitislimiidi maksimaalne summa |
Suurim on parim |
10 |
Profülaktiline tervisekontroll |
Omavastutuse % |
Vähim on parim |
10 |
Iseteeninduskeskkond / mobiilirakendus kindlustatutele |
- Kasutajasõbralikkus (info on lihtsasti jälgitav, sh nutitelefonis), - on võimalik jälgida teenuste jääkväärtust. |
Madalaima väärtusega pakkumus saab minimaalse arvu punkte. |
20 |
Kvalifitseerimistingimused
Pakkuja peab olema juriidiline isik, kellel on õigus tegeleda Eestis kindlustustegevusega hankelepingu objektiks olevates kindlustusvaldkondades.
Pakkujal peab olema elektrooniline iseteeninduskeskkond, mida on Hankija töötajatel võimalik kasutada kogu kindlustusperioodi vältel. Pakkuja esitab andmed iseteeninduskeskkonna kohta.
Pakkuja, kes ei vasta hankemenetluses pakkujatele kehtestatud tingimustele, kõrvaldatakse hankemenetlusest ja nende pakkumust hanke tulemuste kindlakstegemisel ei arvestata.
Nõuded lepingu täitmisel
Peale lepingu sõlmimist teeb kindlustusandja kokkuleppel hankijaga esimesel võimalusel vähemalt ühe infotunni ja selgitab töötajatele teenuse kasutamise võimalustest ning pöörab tähelepanu asjaoludele, mida on vajalik jälgida. Hankijal on õigus infotundi salvestada ja pärast taasesitada oma töötajatele.
Pakkuja esitab hankija soovil ülevaate kasutatud teenuste kohta.
Soovime pakkumist suure jõudlusega toiduaine vibrosõelumis- ja fraktsioneerimisseadmele
Hangitav suure jõudlusega toiduainete vibrosõelumis- ja fraktsioneerimisseade peab suutma tootmise ja tootearenduse eesmärgil kuivatatud, puuvilja- või marjapressimise jääkidest eraldada ja sõeluda fraktsioonideks, viljaliha jahu, seemneid ja kestatükke.
Jrk. Nr. | Hanke üldnõuded |
1 |
Seade on valmistatud täielikult roostevaba terasest |
2. |
Seadme kontaktosad on valmistatud roostevaba terasest mark 316 |
3. |
Seadme keevisõmblused on pragudeta |
4. |
Seadme põhiseade koosneb kolme tasandiga ringsõelumisüksustest. |
5. | Ringsõelumisükuste läbimõõt on vähemalt 75 cm |
aa
Auto ost
Eesti Maaülikool küsib kapitalirendi pakkumist tingimustel 15% sissemakse, liisingperiood 60 kuud, jääkväärtus 30%, maksimaalne läbisõit liisingperioodil 100 000 km, järgnevatele tingimustele vastavale uuele sõiduautole:
• kliirens vähemalt 200 mm;
• veoskeem 4x4 ehk nelivedu;
• pagasiruumi maht (tagumised istmed ülemises asendis/minimaalne) vähemalt 500 liitrit;
• haakekonksu ja haagise pistikupesa olemasolu;
• kohaldatavad katusereelingud;
• soojendusega esiklaas;
• esiistmete soojendus;
• roolisoojendus;
• 12V pistik pagasiruumis;
• automaatne kliimaseade;
• tagurduskaamera;
• aastaringseks sõiduks sobivad rehvid;
• varuratas;
• pimenurga jälgimissüsteem;
• multiview kaamerasüsteem;
• metallikvärv;
• Euro 6 nõuetele vastav heitmenorm;
• vähemalt 5 istekohta, tagumiste istmete seljatoed allaklapitavad
• vähemalt 5 aastat garantiid;
• rataste porikummid;
• kummist jalamatid salongis;
• bensiini- või diiselmootor;
• navigatsiooniseade;
• auto tarneaeg hiljemalt novembris 2024.
Pakutav hind peab sisaldama ka registreerimistasu ja muid auto kasutuselevõtuga seotud kulusid.
Eduka pakkumuse valiku alus: madalaim kogumaksumus Pakkumus esitada hiljemalt 19.07.2024 kell 16.00 e-postile tiit.maaten@emu.ee
Eesti Maaülikool soovib pakkumist seadmele, mis tagab taimekasvatuse laboris (projekti TAIM tuumiktaristu) seadmete teenindamiseks vajaliku vee ööpäevaringse pehmendamise (kaltsiumi- ja magneesiumiioonide eemaldamise või vähendamise). Seade peab vastama järgmistele tingimustele:
1) kasutab kraanivett (üldkaredus 4,29mmol/l ja elektrijuhtivus 787 uS/cm, üldraua ja mangaani näitajad jäävad ~0,03 mg/dm³ ümber.
2) Vooluhulk, maksimaalne – 0,4m3/h;
3) Rõhk veesüsteemis: 4-5 atm.
4) Vee temperatuur: +5 kuni +25 C°;
5) Elektriühendus: 230VAC/50Hz;
6) Olemasolevad ühendused, millega peab sobituma:
a. Sisend: ø 12mm
b. Väljund: ø 12mm
c. Kanalisatsioon: - ø 50mm
7) Kompaktne täisautomaatne seade, kuhu on integreeritud kõik vajalikud filtrid ja muud pehmendamiseks kasutatavad materjalid ja kontrollerid.
8) Seade tagab pideva ehk ööpäevaringse kraanivee pehmendamise (st ühendatud on 2 kompaktseadet);
9) Automaatne regeneratsioon mõlemal kompaktseadmel, reguleeritud käivituma ajaliselt teineteisega vahelduvalt (pideva pehmendamise tagamiseks).
10) Kasutajasõbralikkus – kulumaterjale saab kasutaja lisada iseseivalt (ilma hooldustehniku abita);
11) Paigaldus – pehmendi tuleb ühendada olemasoleva veesüsteemiga nii, et pehme veega oleks tagatud taimekambrite varustamine (1 veetoru) ja 3 vee destilleerimisseadme varustamine (Adrona). Destillaatori max kaugus veepehmendist 12 meetrit.
12) Garantii 24 kuud.
13) Tehniline nõustamine 1 tööpäeva jooksul.
14) Garantiitööde tegemine 3 tööpäeva jooksul.
Pakkumus peab sisaldama toote + transpordi (Kreutzwaldi 5, Tartu, 51006) ja paigalduse hinda. Palume lisada eeldatav tarne ja paigalduse aeg. Pakkumuse edukus: madalaim hind
Pakkumuste esitamise tähtaeg on 27.10.2023. Palume esitada hinnapakkumine e-posti aadressile tiia.kurvits@emu.ee, lisainfot saab nimetatud aadressilt.
Hangitav sõela raputussüsteem peab vastama järgmisele kirjeldusele:
Sõelad (võrk) 315 mm: 40; 20; 10; 4; 2; 1; 0.5 mm
Sõelad (võrk) 200 mm: 0.25; 0.125; 0,063 mm
Vastavalt alumised topsid ja kinnitus ülalt.
Pakkumused saata toomas.tamm@emu.ee hiljemalt 20.12.2022
Lisainfo: |
---|
Informatsioon riigihangete seaduses sätestatud piirmäärasid ületavate hangete kohta on igale huvitatud isikule kättesaadav riiklikus riigihangete registris aadressil https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/ |
Eesti Maaülikooli hankekord |
Eesti Maaülikooli 2024. aasta hankeplaan |
Lisainfo saamiseks võtke ühendust riigihangete talitusega Tel: 731 3368 E-post: riigihanked@emu.ee |