PhD positsioon võrdleva, regeneratiivse ja ülekantava veterinaarse biomeditsiini uuringutes
Pakutud doktoritöö teema ja kirjeldus:
Mesenhümaalsetest tüvirakkudest pärinevatel ekstratsellulaarsetel vesiikulitel põhinev veise endometriidi sihitud ravi
Rohkem kui 50% varajasest tiinuse katkemisest võib olla tingitud mitmesugustest tüsistustest, mis on seotud endomeetriumi seisundi, patoloogiate, vastuvõtlikkuse ja loote arenguga. Endomeetriumi patoloogilistest seisunditest on kliiniline ja subkliiniline endometriit peamised lehmade viljakust mõjutavad haigused. Viimastel aastatel on populaarsust kogunud veterinaar-regeneratiivse meditsiini lähenemisviisid, kus kasutatakse paljude loomahaiguste diagnostiliseks- ja ravivahendiks täiskasvanute tüvirakke ja rakuväliseid vesiikuleid (EV). Mesenhümaalsed tüvirakud (MSC) on valitud peamiseks regeneratiivseks lähenemisviisiks, sest peaaegu kõik sünnijärgsed koed sisaldavad MSC-e, olenemata koe taastumisvõimest. Veise (Bos taurus) MSC-EV-d on nanomõõtmelised osakesed, mis sisaldavad mitmeid biomolekule ja osalevad rakkudevahelises suhtluses. Endometriidi korral on erinevatest allikatest isoleeritud EV-d näidanud potentsiaali immuunvastuse moduleerimisel mitmetes loommudelites ja in vitro uuringutes. Seega antud doktoritöös me uuriksime veise luuüdi MSV-EV-de kasutamisvõimalust endometriidi terapeudiliseks/profülaktiliseks raviks ja lehmade viljakuse parandamiseks, kasutades nii uudseid in vitro kui ka in vivo uurimismudeleid.
Õppeperiood: neli aastat täiskoormusega (1,00)
Kandidaadi kvalifikatsioon:
Uurimisrühm: COMBIVET ERA õppetool ja OH-BOOST on Euroopa Liidu rahastatud uurimisprojektid, mida juhib multidistsiplinaarne uurimisrühm, kellel on tipptasemel kogemused uudsetes valdkondades, uurides ekstratsellulaarseid vesiikuleid Veterinaarmeditsiini ja Loomakasvatuse instituudis, Tartus, Eestis. Rohkema informatsiooni saamiseks külastage veebilehti: https://www.combivet.ee/ ja https://sites.google.com/view/ohboost/home.
Omapoolsed pakkumised: Nelja-aastane täielikult rahastatud õppemaksuta doktoritöökoht ideaalsele kandidaadile igakuise tasuga 1718€ (brutopalk) koos muude erisoodustustega, mis kaasnevad EMÜ nooremteaduri ametikohaga ja Eesti valitsuste määruste alusel.
Rohkemaks informatsiooniks palun võtta ühendust dr Suranga Kodithuwakkuga suranga@emu.ee või professor Alireza Fazeliga alireza.fazeli@emu.ee.
Eesti Maaülikoolist
Eesti Maaülikool, mis asub mõnusa õhkkonnaga rohelises linnakus, on tööandjaks üle 1000 töötajale. Kuulume põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli edetabelisse, olles 54. kohal. Meie vastutus seisneb põllumajanduse ja maamajanduse, metsanduse, keskkonnateaduste, veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse, tehnika- ja inseneriteaduste koostoimes. Olete oodatud liituma meie ülikooliperega!