Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Eesti Maaülikoolis toimub rahvusvaheline loomaeetika kursus
Sel nädalal, 9.-13. jaanuaril toimub Eesti Maaülikoolis rahvusvaheline bioloogia, keskkonna- ja eluteaduste doktorantidele mõeldud kursus „Loomaeetika – laboratooriumist loodusesse“, mille käigus arutatakse loomade ja muude looduslike komponentide teadustöös kasutamise eetilisi aspekte. Kursus aitab loomade, taimede ja keskkonnaga töötavatel inimestel mõista oma tegevusega seonduvaid eetilisi teooriaid ja dilemmasid.
„Loomaeetika on üle Euroopa üsna unikaalne ja väheräägitud teema. Teaduse tegijate jaoks on väga tähtis võtta oma töös arvesse nii eetilisi aspekte kui arvestada mõjusid loodusele. Kursuse raames Eesti Maaülikooli kohale tulnud põhjamaade professionaalsed eetikud annavad doktorantidele erakordse võimaluse eetiliste teemade rahvusvaheliste käsitluste tundmaõppimiseks,“ kommenteeris Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse osakonna dotsent David Arney, üks ürituse eestvedajatest.
Kursust annavad Helena Röcklinsberg Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikoolist (Swedish University of Agricultural Sciences) ja Mickey Gjerris Kopenhaageni ülikoolist (University of Copenhagen). Eesti Maaülikooli doktorikooli organiseeritud kursusel on kokku 23 osavõtjat, kellest osa õpib Eesti Maaülikoolis ja Tartu Ülikoolis, kuid inimesi on tulnud kohale ka Portugalist, Soomest, Lätist ja Uus-Meremaalt.
Kursuse läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond maateaduste ja ökoloogia doktorikooli kaudu.