Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Tartus toimuv konverents käsitleb metsade kasutamist muutuvates keskkonnatingimustes
11.-14. augustil toimub Tartus rahvusvaheline konverents „Forest landscape mosaics: disturbance, restoration and management at times of global change“, mille eesmärgiks on jagada kogemusi metsade häiringute haldamisel ning tutvustada vastavasisuliste uuringute tulemusi.
„Konverentsi eesmärk on tuua kokku teadlased, praktikud, poliitikud ja teised eksperdid, et jagada kogemusi metsade häiringute haldamisel ning hinnata, kuidas on rakendatud ja ellu viidud vastavaid uurimistulemusi ning millised on valdkonna tulevikuperspektiivid,“ selgitas konverentsi korraldaja, Eesti Maaülikooli vanemteadur Kalev Jõgiste. „Konverentsi põhiteemad on seotud metsade säilitamisega maastiku tasemel ja säästva metsakasutusega globaalsete keskkonnamuutuste tingimustes.“
Osalejaid on kokku 22 erinevast riigist üle maailma, kaugemalt kutsutud külaline Sylvie Guthier (Canadian Forest Service) toob oma ettekandes kliimamuutuste mõju vähendamiseks välja vajaduse globaalse ökosüsteemse majandamise strateegia järele. Tähelepanuväärne on ka Eesti koduülikoole esindava Shinya Sugita (Tallinna Ülikool) ettekanne ajaloolistest muutustest metsadünaamikas.
Konverents on Eesti Maaülikoolis juba 12 aastat tegutseva metsahäiringute uurimisrühma poolt koordineeritava rahvusvaheline koostöö tulemus. Aastaid Põhja-Euroopa metsahäiringute alase uuringute ekspertgrupi tegevusi kujundanud FORDISMAN (Natural Disturbance Dynamics Analysis for Forest Ecosystem Management) koostöövõrgustiku jaoks on käesolev konverents juba kolmas ülemaalise auditooriumiga üritus.
Täpsem info: http://www.forestdisturbances.com/