Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Maaülikoolis toimuval konverentsil keskendutakse biomajandustehnoloogiatele
12.-13. mail toimub Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi korraldatav seitsmes rahvusvaheline konverents „Biosystems Engineering 2016“, kus käsitletakse teemasid taastuv- ja bioenergeetika, ergonoomika, toiduteaduse ja tehnoloogia, põllumajandus- ja tootmistehnika valdkondadest. Põhirõhk on sellel aastal biomajandustehnoloogiate temaatikal.
Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi põllundus- ja tootmistehnika osakonna juhataja professor Jüri Olt ütles, et konverentsi olulisemateks teemadeks on sel aastal biokütuste tootmis- ja kasutamistehnoloogiad, uuteks teemavaldkondadeks on täppisviljelus, ergodisain ja agraarökonoomika.
Konverentsi põhiesinejad on Prof. Michel Eppink Hollandist, kes teeb ettekande mikrovetikate kasutamisest, Prof. Alexander Jäger Austriast, kes räägib biokütustega seotud poliitilistest piirangutest ja teaduse võimalustest antud valdkonnas, ning Prof. Linda Rose Rootsist, kes annab ülevaate ergonoomikast ja süsteemsest riskijuhtimisest, et vältida vigastusi töökohal.
Konverentsi eesmärgiks on kokku viia erinevatest riikidest pärit teadlasi ning esitleda biosüsteemide tehnoloogia arengut, samuti pakkuda võimalust ideede ja informatsiooni vahetamiseks. Üritus võimaldab kohtuda valdkonna ekspertidega ning soodustab seeläbi erinevate koostöövõimaluste teket.
Korraldajate sõnul on osalejate arv aasta-aastalt kasvanud ning sel aastal oodatakse konverentsile ligi 300 osavõtjat 32 riigist.
Konverentsi kava on leitav: http://bse.emu.ee/9.html
Lisainfo: Jüri Olt, Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi põllundus- ja tootmistehnika osakonna juhataja, tel 731 3358, 508 1671, e-post: jyri.olt@emu.ee