Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Maaülikool: eesti teaduskeele arendamine vajab riigi sekkumist
Teisipäeval, 29. novembril toimub Eesti Maaülikoolis akadeemiliste seisukohavõttude päev, kus vaadeldakse eestikeelse teaduse kasutusvajadust ja -võimalust ning terminoloogiatööd Eesti kõrgkoolides. Päeva jooksul avaldavad mitme kõrgkooli teadlased ja õppejõud seisukohti, kuidas nende erialal kasutatakse akadeemilist eesti keelt ning missugune võib olla selle tulevik.
Eesti Maaülikooli keelekeskuse juhataja Ülle Sihver selgitas, et teadus on rahvusvaheline ja ingliskeelne, kuid Eesti teadlaskond seisab valiku ees, kas, kuidas ja millistes valdkondades tuleb arendada eestikeelset erialasõnavara. Päeva eesmärk on kutsuda teadlaskonda sel teemal oma teadusvaldkonda silmas pidades kaasa mõtlema.
„Oluline on jõuda järelduseni, kas Eesti riik sekkub teaduskeele arendamise keskkonda, kuidas ta sekkub ja kas ta teeb seda piisavalt,“ avas Sihver päeva tausta. „Näiteks doktorandid kui tulevased akadeemikud peavad teadma, kas ühiskondlik ootus seisneb näiteks väitekirja eestikeelse resümee koostamises või vastutavad nad Eestis terminiloome ja teadusteksti selge sisu ning heakeelsuse eest.“
„Ettekannetega saame teabekoguse, mida hakkame analüüsima ja modelleerime selle põhjal võimaliku tulevikuvisiooni,“ ütles Sihver ja avaldas lootust, et arutelu tulemuste sisu analüüsides saavad teadlased ja õppejõud ühiskonnale anda omapoolsed soovitused.
Päevateemadel arutlevad Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste kümme teadlast ja õppejõudu.
Üritust toetab riiklik eestikeelse terminoloogia programm ja seda saab jälgida videoülekandes: video.emu.ee