Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Tippteadlaste portaali lisandub kaks maaülikooli naisteadlast
Eesti Teadusagentuur nimetas naissoost tippteadlaste portaali AcademiaNet 66 Eesti teadlast. Teiste seas on nimekirjas kaks maaülikooli teadlast.
Portaali eesmärk on tõsta esile edukaid naisteadlasi ja suurendada nende rahvusvahelist tuntust. Lisaks on portaal teadlastele ja teadusasutustele hea abivahend ekspertide, esinejate, akadeemiliste töötajate ja projektipartnerite leidmiseks. Tänavu lisatakse portaali professor Ülle Jaakma ja teadur Lea Tuvikene, kes mõlemad kuuluvad Eesti Maaülikooli perre.
Portaali jõudvad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise taustaga ja iseseisva uurimisrühma juhtimise kogemusega. Eestis esitab nominente ETAG. Sel aastal lisanduvad portaali ETAGi rahastatud rühmagrantide või muu välisrahastustega projekti vastutavad täitjad, lisaks esitasid ETAGi kaudu nominente positiivselt evalveeritud Eesti teadusasutused. Alates 2018. aastast on portaali esitatud 138 Eesti naisteadlast.
"Eesti osalemine AcademiaNet-is avardab meie naisteadlaste võimalusi osaleda rahvusvahelises teaduskoostöös. Naisteadlased peavad AcademiaNet-i väga oluliseks infoallikaks. Seetõttu on heameel tõdeda, et igal aastal üleilmselt esile tõstmist väärivate Eesti naisteadlaste nimekiri pikeneb," kommenteeris teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.
AcademiaNet on aktiivne alates 2010. aastast ja avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Kokku on Šveitsi teadusfondi (Swiss National Science Foundation) hallatavas portaalis esindatud rohkem kui 3400 teadlast üle maailma.