Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Eesti Maaülikooli teadur valiti Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmeks
Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) üldkogu valis enda hulka üheksa uut liiget, kellest üks kuulub maaülikooli perre. Väljavalituks osutus taimebioloogia teadur Kristiina Mark.
"Tegelen Eesti Maaülikoolis sümbioosi bioloogia valdkonnas, uurides samblike ning nende sümbiontide, sh mikrovetikate bioloogiat ja füsioloogiat. Oma teadustöös huvitun sellest, kuidas sümbiootiline suhe mõjutab organismide stressitolerantsust (mikro)ökosüsteemi ning üksikisendi tasemel. Praeguseni on meil vähe arusaamist, kas ja kui kohanemisvõimelised on kooseluliseks eluvormiks kohastunud liigid keskkonna- ja kliimamuutustes. Selleks vaatan eri tingimustes nende fotosünteesi ning produktsioonivõimet, keemilist koostist ning selle muutust, (mikro)ökosüsteemi liigilise koosseisu muutusi," iseloomustas Mark enda uurimisvaldkonda.
Kristiina soovib nii igapäevatöös kui ENTAs suurendada inimeste teadlikkust samblike osas ning tutvustada teaduskarjääri ja -tegevuste võimalusi. "Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmeks kandideerisin sooviga adresseerida veelgi enam eestikeelse teadlaskonna järelkasvu muret. Pean väga oluliseks teaduse kommunikeerimist ühiskonnale. Võimalusel olen oma eriala ja samblike tutvustamisel alati kaasa löönud, kasvõi selle pärast, et iga uus "ohoo" sambliku nägemisest kasvatab hoolivust meid ümbritseva "nähtamatu" looduse suhtes. Leian, et varasemast enam tuleks aga tutvustada teaduskarjääri ja -tegevuste võimalusi eelkõige noorte seas. Neis on meie ja meie ülikoolide tulevik," kommenteeris ta.
Soovime Kristiinale tegusat aega ENTAs!