Uudised
- Üldinfo
- Juhtimine
- Akadeemiline eetika
- Uudised ja sündmused
- Galerii
- Sümboolika ja meened
- Avalik teave
- Roheline ülikool
- SA Joosep Tootsi Fond
- Baltic Agro stipendium
- Eesti Geodeetide Ühingu stipendium
- Eesti Suurpõllumeeste Klubi stipendium
- Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi stipendium
- Jõudluskontrolli stipendium
- PetCity stipendium
- Raefondi preemia ja stipendium
- Reginett stipendium
- Riigi Kinnisvara AS stipendium
- Soutwestern Advantage stipendium
- Tallinna Vesi ALUSTAJA stipendium
- Tallinna Vesi EDASIPÜRGIJA stipendium
- Vilistlaskogu stipendium
- Videoarhiiv
- EMÜ videod Youtube'i keskkonnas
- Uus arengukava
Projekti NOBALIS lõpukonverentsil arutati ettevõtlus- ja innovatsiooniõppe ning ülikoolide võimekuse tulevikusuundade üle
Juuniga lõppes kaheaastane projekt NOBALIS (Nordic Baltic Universities boosting business and innovation support systems). Norras Ås toimunud projekti lõpukonverentsil vaadati tagasi projekti tulemustele ja arutati, mis on järgnevad sammud projekti käigus loodu kasutamiseks.
Projekti eesmärgiks oli ülikoolide innovatsiooni ja ettevõtlusvõimekuse tõstmine. Projekti käigus toetati kaheksat iduettevõtet, loodi kaks uut ettevõtet ja turule toodi kolm innovatsiooni, pakuti mentorlust 78 üliõpilasele, 22 akadeemilisele töötajale, koolitusi 58 mitteakadeemilisele töötajale, mooduleid üle 600-le üliõpilasele, loodi neli uut ettevõtluse tugistruktuuri ning neli uut partnerlust projekti partnerülikoolides. Partnerid jagasid on praktikaid läbi ettevõtluskoostöö ideepanga, kuue video, ülikoolide innovatsiooni ökosüsteemide ja poliitikate võrdluse.
Partnerite hinnangud projektile näitasid, et organisatsioonide innovatsioonivõimekuse parendamiseks on vaja nii poliitika kujundust kui teaduse suuremat nähtavust. Ülikoolides on innovatsiooni toetamiseks vaja motivatsiooni ja tasustamissüsteemi, aktiivset koostööd akadeemiliste ja mitteakadeemiliste töötajate ning üliõpilaste vahel. NOBALIS partner Linnaeuse ülikool demonstreeris erinevaid AI tööriistu, mida saab innovatsiooniõppesse ja -projektidesse integreerida, kuid samas on paremini vaja lahti mõtestada, mis oskusi on töötajatel ja üliõpilastel vaja nii nende kasutuseks kui uuenduste loomiseks.
Projekti NOBALIS toetas EIT Food ja projekt on osa European Institute of Innovation & Technology (EIT) programmist EIT HEI Initiative, mida rahastab Euroopa Liit. Projekti NOBALIS viis läbi seitsmest Põhja- ja Baltimaade organisatsioonist koosnev konsortsium, mille partneriteks on Eesti Maaülikool, Latvia University of Life Sciences and Technologies, Linnaeus University, Norwegian University of Life Sciences, Swedish University of Agricultural Sciences, Ard Innovation, Baltic Innovation Agency. Rohkem teavet projekti kohta leiab aadressilt https://nobalis.eu/.